Sunday, 2020-07-12, 3:09 AM
Welcome Guest | RSS
Main | Jetë Dhe Stil | Sign Up | Login
Site menu
Hyr
Kalendari
«  July 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Arkiva
Vizitoret onlin
Afrim Muqiqi ti po
Thor.The.Dark.Worl
Ne PUNIM
Vota Juaj
Rate my site
Total of answers: 40
Komenti juaj
HTML Comment Box is loading comments...
Ora Digitale
Radio Fontana
Pershendetjet
Mir se vini ne web Faqen ton www.cerrca.at.ua ne ket web mund te kerkoni programe muzika mp3 diqka rreth dashuris poezi tve online softwer hardwer software Filma me Titrat shqip rreth fes islmae rreth nesh po ashtu munde te kuptoni edhe me shum me teknologjin e findit qe qdo dit e me shum esht duke u avancuar e shkum qka tjeter ju faliminderit per Viziten tuaj me respket nga Stafi cerrca.at.ua
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Vizitoret
FB,TW
Block content
...
Computer Service Jetoni
Chat
Valuta
Computer Service Jetoni
   description

8 femrat me veshjen më të mirë gjatë vitit 2012

Publikuar: E mërkure 2 Janar 2013, 11:240 Komente

GUINET: FEMRA ME VESHJEN MË TË BUKUR NË BOTË

Ajo është një aktore e shumë çmimeve të fituara, një këngëtare e talentuar e madje edhe një kuzhiniere e zonja, por për sa i përket asaj se për çfarë janë të interesuar redaktorët e revistës, Guinet Paltrou është një ikonë e padiskutueshme e modës. Paraqitjet e saja në tepihun e kuq janë të pakrahasueshme, gjithnjë shfaqet me shumë befasi, sidomos me dukjen shik.

KETRIN: BUKUROSHJA KLASIKE

Dizajnuesja e kostumeve për "The Mad Men" i di nja dy gjëra kur kemi të bëjmë me stilin, e kjo edhe është arsyeja që e bën atë adhuruese të Dukeshës së Kembrixhit. Pa marrë parasysh se a paraqitet në fustan me mëngë të gjata
mëndafshi të dizajnuar nga Roland Mure, apo në një tjetër dizajn me ngjyrë të kuqe nga Aleksander MekKuin, Dukesha vazhdon ta prekë famën për një mbretëreshë të ardhshme.

RIHANA: REBELJA E RREZIKSHME

Stili i yllit nga nominuesja e saj paraqitet me një gjë: "Me sa duket stili asaj i vjen diku nga brendia e saj - kjo është diçka që nuk mund të kopjohet". Në fakt, kur ajo paraqitet në tepihun e kuq apo në rrugë, dridhjet që ajo shkakton janë më të forta se të secilit daullexhi.

KARDASHIANET: EZMERET EKSPLODUESE

Ambasadori tërheqës nga "Barneys" ka zgjedhur motrat Kardashian (nga e majta, Kërtni, Kimi dhe Khli) për të fituar pozitën për stilin më të mirë imponues. Ai i propozon ato për "must-have" të takave tepër të larta dhe fustanet ngjitur për trup. Duaji apo urreji, është e vështirë të mos pajtohemi me retendimet e Dunës se ato
janë "kurrë pretenduese".

MIRANDA: ADHURUESJA E STILIT TË RRUGËVE

Supermodelja Miranda Ker ka zgjedhur disa këshilla gjatë viteve të dominimit të saj në mbarë botën, dhe i aplikon ato këshilla në stilin e saj vrasës. Ajo është një perëndeshë në përzierjen e bazikes me prekjet e trendëve (motive të lumtura dhe ngjyra të ndritshme) - që ka ndikuar që redaktorët ta adhurojnë bukuroshen
Australiane. "Ajo e pëlqen modën dhe gjithmonë duket e rregulluar" thotë Ker.

XHESIKA: MBRETËRESHA E XHINSEVE

Nuk ka kurrfarë dyshimi se dikush mund të duket më bukur se Xhesika Alba në xhinse. Ka xhinse në të gjitha ngjyrat e ylberit, secilin motiv nën diell dhe secilën prerje që dikush di ta bëjë, dhe të gjitha i përshtaten në mënyrën më të mirë të mundshme.

DAJANË: ADHURUESJA E MODËS SË LARTË

Nuk duhet t'ju befasojë fakti se dikur Dajanë Kruger ishte një modele - sidomos pas paraqitjeve të njëpasnjëshme që kishte bërë në tepihun e kuq. Ylli jeton në "Chanel", "Marchesa" dhe "Prada" - dhe i vesh me aq lehtësi sikur të ishin një palë xhinse. Dy, sipas redaktores, janë momentet kyçe në paraqitjet e saja: ajo me fustanin e shkurtër të Xhejson Vu gjatë një ngjarje në Majami dhe kostumi i saj rozë prej ari në Kanë i dizajnuar
nga Vivien Uestvud.

XHENIFER: YLLI MË I MIRË NË NGRITJE

Nga "The College Fashion" vjen nominimi për aktoren Xhenifer Lorens si ylli nën moshën 25 vjeçe me stilin më të
sofistikuar. "Ajo nuk i lejon rrobat ta veshin atë", thotë Bejsin. Nëse shikojmë dukjen e saj me një pjesë të ekspozuar të shpinës dhe tjetrin fustan paska më të shkurtë, të dy të dizajnuar nga Prabal Gurung, ajo tregon komandën përfundimtare të stilit që kush kaq e re mund ta posedojë.