Sunday, 2020-07-12, 2:16 AM
Welcome Guest | RSS
Main | Letra Dashuris | Sign Up | Login
Site menu
Hyr
Kalendari
«  July 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Arkiva
Vizitoret onlin
Afrim Muqiqi ti po
Thor.The.Dark.Worl
Ne PUNIM
Vota Juaj
Rate my site
Total of answers: 40
Komenti juaj
HTML Comment Box is loading comments...
Ora Digitale
Radio Fontana
Pershendetjet
Mir se vini ne web Faqen ton www.cerrca.at.ua ne ket web mund te kerkoni programe muzika mp3 diqka rreth dashuris poezi tve online softwer hardwer software Filma me Titrat shqip rreth fes islmae rreth nesh po ashtu munde te kuptoni edhe me shum me teknologjin e findit qe qdo dit e me shum esht duke u avancuar e shkum qka tjeter ju faliminderit per Viziten tuaj me respket nga Stafi cerrca.at.ua
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Vizitoret
FB,TW
Block content
...
Computer Service Jetoni
Chat
Valuta
Computer Service Jetoni
LETRA DASHURIE


Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar , nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent. Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse une sfrocohem.Naten kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit... Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te jem...!----------------------------------------------------------------

ja ket leter fillova te shkruaj per Ty dashuria ime e pafat per Ty Xemlushi im...
Ja filloj dita e par e pare pa ty u zgjova ne mengjes jo duke menduar per dashurin tone e si te bisedoj me ty,po duke menduar ndarjen,duke menduar se ti a je duke vuajtur si une???...me te then te drejten kam filluar te urrej nuk e di pse por me duket se per te gjitha ti ke faj.a sa shum po me dhem shpirti kur po i kujtoj ditet me ty,e s'po mund te besoj qe me sjemi 1 por jemi 2,me sjemi LOQK e SHPIRT por jemi UNE e TI...tani jemi 2 te huaj siq qem para se te njihemi te je L... e une V... 2 te rinj me zemra te vrara...20muaj te tere ishin nje enderr e mrrekullueshme,ah Zot sa gjat paskam fjetur...tani qe u zgjova nga ky gjum i thelle e pash qe enderra nuk ishte realitet, e tani e kuptova nje te vertet qe shum me kan folur po une nuk e kam kuptuar,se jam shum e re per dashuri te mendoj...kam menduar qe ky ka qen nje realitet por jo paska qen nje nga genjeshtrat e jetes qe shum po me zhgenjen...tani nuk po mund te besoj me qe nuk jam me Ty...po me duket se jam ne nje enderr,ne nje ankth te vertet,por nga kjo enderr po lus Zotin te me zgjoj sa me par,ky ankth te mbaroj...por edhe pse Zoti me zgjoi shpejt e pash qe oshte nje realitet.nje kohe me thoshe"Une jom TI e TI je UNE me nje fjal TE DUA shum"...e sot sot me the krejtesisht te kundertet me the "UNE jom UNE e TI je TI me fal Xemlushe por LAMTUMIR..."...edhe pse me tha lamtumir gjithmon do te dua se ket fjal nuk e the me deshir po te shtyu Babai yt se mendon se je ende femi...por une do te pres gjithmon...te duuaaa pergjithmon....


...U thane lotet ne faqen e brishte,nepermes nje erresire te pafund,aty ku u plagos nje flutur e pafajshme me shpresen se do te fluturonte..Ne ate ujin e qete,ra nje gure ku e turbulloi dhe e copetoi..Nuk i dha me shprese kesaj zemre te trishte.Koha i la te harruar keta sy te celur,la gjurmet e brishta nen hijen e tokes..Dy sy bojeqielli e copetuan kete flutur shumengjyreshe dhe e lane ne erresire...Dridhen buzet e c'virgjeruara dhe nuk shprehen,mbyllet zemra e flutures permes ajrit te mbytur...Bie heshtja e vdekjes..Degjohet nje dritherime zeri ne mjegullen e veses,por eshte shume larg dhe e mbytur..Eshte ajo flutur qe kerkon pak ajer nga jeta..Permes ajrit vjen vetem nje tym i zi ku i mer frymen perjete..Edhe e vdekur flutura nuk gjen dot ate paqe qe ja mori tradhetia e atyre dy syve...


Po rri e vetmuar e po mendoj : A thua ku je ti tani?A thu me kend je?A thu me kend po flet?A thua per kend po mendon?
A thua a po te mungoj siq me mungon ti mua?A thua a po mendon ti per mua si une qe po mendoj per ty?...
Kto pytje qe po ja bej vetvetes po me vrasin thell ne zemer se as kund sun pe gjej nje pergjigje te vetme...
Rri e vetmuar e mendoj,e me vete filloj te fantazoj sikur ti loqk te jesh afer meje...
Gjith dritat e fikura rri e vetme ne mendime qaj me lot ne sy e me ze te therras "ku je o jeta ime,eja pran meje,eja me perqafo,eja se pa ty dot spo mund te jetoj...."
Lot nga syri vetem po pikojn ku je o shpirti im sa shum te dashuroj....
me zhgenjeu dashuria e par,luajti me mua sikur te isha nje loder e me pasi ju merzita me hodhi ne kosh duke menduar qe aty merte fund cdo gjo por jo,sepse vjen shum shpejt dita qe zoti vendos drejtesin,mallkimet e mija qe dilnin vet nga thellsia e shpirtit ate njeri do e shkatrojn nje dit,gjith dashuria mu kthye ne urrejte per ate njeri.Se mendoja kurr qe do tme tradhhtonte,kjo gjo te ndodh kur verbohesh nga dashuria qe njdjen zemra per nje njeri dhe nuk arrin te shikosh realitetin qe ndodhet perreth teje,pas ksaj dashurie kuptova qe qenka shum gabim te duash nje njeri me gjith shpirt se e merka per ofendimE filloj ket leter me shkruar per ty me fjalet me te embla te zemres she shpirtit tim te lendura .Ne keto qaste kur e shkruaj ket leter ndjehem shum e emocjonuar me merzi me pikllim dhe vuajtje te pafund mbrenda zemres sime dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri .Gëzohem qe je shendosh e mir e po ashtu kalon, sidoqoft jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty do te vazhdoj te shkruaj do te vazhdoj te dua dhe do te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes nuk di qte them ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rrugen e gabuar por zoti ma hapi ket rrug deri te zemra jote .Edhe pse e kam nje ndjenj deshprimi me zemer te them te verteten se ti e meriton gezimin lumturin dhe gjith te mirat e kesaj bote sepse djem si ti nuk gjinden ne ket bot askundi beso se nuk e kam leht ta shkruaj ket leter por me detyron zemra te shkruaj dhe ta nxjerr at qe e kam ne brendsi te kesaj zemre .Kurr nuk mud tja fal vetes nese dikund gabova me ty e nuk po e di gjejen qe beri ndryshim te madh mes nesh kurr nuk deshta te te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikluar dite e mallkuar kur u dashurova ne ty .Heret e kam kuptu qe jam njeri I denuar nga zoti por arsyet e kti denimi asnjeher nuk e kuptova tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqri te endrrave per ket pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndal duke e mallkuar dhe veten e emrova mbaz asaj qe mbeta Rob I dashuris Kurr nuk desha te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne ket bot jam vetem nje kalimtare E rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter asgje ne ket bot nuk esht e perjetshme e as e pa vdekshme .Tash vazhdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me sme kthehen prap,asnjëher ne jet nuk I deshta aventurat e as interesin qdoher dashurova me shpirt e zemer te paster , sa do qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund se si ndihem unë tani te tregon vet letra e shkruar kurr nuk e kam menduar nje dashuri te till qe te ben te vuash me mall ne heshtje te lendojsh zemren e askujt te mos I tregosh ,qdo her kur shkruaj per ty ndihem E priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton ket , e meriton nje vajz si unë te vdes per ty , kjo esht nje ndjenj qe shum me frikson se e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer vetem zoti mund ta di se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia nese ka perfundi diku unë kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe do te me ndihmoj ,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim ket e deshmojn edhe fjalet mia qe tash I shkruaj duke u frymezuar nga ti , Te mos harrojm se dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ajo esht nje ndjenj e zemres dhe e shpirtit ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor qe te dua shum me dite te tera po jetoj me plag te pa sheruara ne zemer nese zoti e ka shkruar qe une perjet te vuaj per ty dhe dashurin tende nese esht e shkruar qe kurr mos ta kaloj per te then ne kater sy ata qka ndjej ne zemer per ty nese esht shkruar per ty te qaj e te vajtoj per jet do te pajtohem me ket fakt edhe pse shum I rend per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te dua .Fati dhe lumturia jon nvaret nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jet .Me fal te lutem per gjith keto fjal por nje te vertet mbaje ne zemer dhe kurr mos harro se me shpirt e zemer te don nje vajz e cila jam unë ,E di qe pas kesaj letreme nuk do te gjej forc qe te flas me ty sepse sigurisht do tme urresh pa mas por te lutem me fal se ket leter e shkruaj nga detyrimi I vuajtjeve dhe kujtimeve te mija qe kam ne zemer .Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej .Vall qesht kjo ndjej une per ty ? nje dashuri nje pikllim nje gezim apo nje plag e pa sheruar e shpirtit tim? Do te vij nje dit qe do ta kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por ather do te jet shum von do tme kerkosh por sdo te me gjesh askund do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendrojn kurora e dashuris qe tash per ty une ne zemren tende do te mbetem si nje dor lypsi qe troket pa ndal duke kerkuar pak dashuri do te jem e vetjmja ne endrrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do ta kuptosh se ky nuk ishte realiteti .Shpresoj se do te gëzosh lumturin dashurin dhe fatin qe aq shum e dashte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtsin qe ma bere mua .Nje amanet dua me ta lan pas vdekjes sime te varri im kurr mos u afro plaget qe edhe atje I mbaj te lutem mos mi trazo.Ndoshta kjo do te jet letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar nje vajz si une per ty vuaj le te mbetet kjo nje mister nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri pa ty tash jam si nje jetime si nje zog pa krah e si nje lot I nxir si mund ta thesh zemren time si nje got kristali ku ket une kurr se meritova nuk pata nevoj per lumturin dhe knaqsin tende te lendojsh nje zemer te pa fajshme . Këtë leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim beso se tash gjindem e pa forc nuk mjafton krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty .Kur ta lexosh ket leter mos u ndjej krenar e as fajtor le te bej kjo leter qe ta kuptosh te verteten qe e tregon .Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbet plaga e tradhtis ne e dashuris se humbur per jet mbeta nje rob dashurie .
LETER DASHURIE PARA VDEKJES . Jam ketu uluru ne shtratin tim i lodhur,i trishtuar i zhgenjyer nga jeta,e po shkruaj me forcen e lapsit,zhurma e te cilit kur prek fletoren e bardhe per ta njollosur me dhemb ne vesh,dhe ne shpirt.Dhoma ku gjindem eshte e erret,deperton vetem pak drit nda dritarja e mbyllur me perden e zez,qohem ta hap dritaren,qe te mos degjohej zhurma e laspit .Wow paska aerdhe vjeshta,gjethet shushurisin te rena ne tok,paskan marr ngjyr tjeter, djellin e paskan mbuluar ret.Panaram trishtimi edhe jasht.Un kthehem te shtrati im,perball ne mur nje piktur,dy te rinj duke u puthur,marr goten qe lam afer dhe ja hedh por nuk arrita ta dhej,me mir ta mbaroj letren qe do ta la amanet e ta dergojn pasi mu edhe pak me shuhet jeta.Qfar te them?qfar te mos them?Qfar te shkruaj?Qfar te mos shkruaj?...Jam ne dilem!!!!Koheve te fundit me duket se dilema "TE JESH APO TE MOS JESH?!"qe e kishim parashtruar nuk ka me rendesi te madhe!Dilema e vertet ne kete jet eshte :"TE DUASH APO TE MOS DUASH?!"Shporten qe kam afer meje,eshte e mbushur me letra,sepse asnjera sme pelqen qe e shkruaj,nuk di qfar te them ty...ty per te cilin jeta ime po shuhet,e shof e ndjej me ka mbet edhe pak sekonda.Syt po me mbyllen,me dridhet zemra sepse fillova te kam pak frik.Po vdes ooh Zot!me duhet te shkruaj nje fjal me shpejt...Jetes time po i vije perfundimi.Jeta ime po perendon per te mos aguar me kurr!E ty nuk di qfar te shkruaj,me ra lapsi nga dora,duhet ta arrij ta kapi prap,me shpejt,me shpejt.......ZOT aman me ler edhe nje sekond,tashe dua ta ndjej edhe nje her zhurmen e lapsit tek prek fletoren e bardh per ta njollosur,me duhet patjeter te them spaku nje fjal,ate qe ta kam then qdo her,ate fjal qe shum si ti e thon po u menduar,pa i dhen kuptim,qe shumices i del nga goja shum leht...Po vdes edhe nuk arrij ta kap lapsin,e ndjej shpirti po me leshon.Por nuk dua te dorzohem,e kapa lapsin,me dridhet dora,me dhemb shpirti,me djeg zemra,syt i kam te mbyllur nuk shoh,nuk arrij ti hap,duhet te shkruaj Shkronjen e par "T" arrita ta shkuarj,e dyta "E" u mbusha frym sepse skam forc,shkronjen "D" e pastaj shkronjen "U".ME ra lapsi kapa dhe u mbusha frym fort ,vura doren ne zemer te ta mbaj se po me leshonte!edhe e shkruajta edhe shkronjen e fundit shkronjen "A".Dhe pash nje drit te bardhe te madhe para meje.WOW kjo eshte parajsa.Jam e lumtur qe u largova nga ajo jet,E TI E DASHUR JETOJE JETEN ME ATE TJETRIN!!!!

Je jeta im
Ne ket jet te desha veq ty dhe do te dua sa ta kem frymen e fundit te jetes tim.te desha sikur ne askend ne ket jet te dhash dashurin me te madhe nga un te dhash jeten,zemren dhe ket shpirt.ike ngadal shkatrruam endrren e ardhmeris ike per te mos u kthy me kurr duke mos kuptuar se me le lot vetmi dhe vuajtje.un premtimin tim do mbaj do jesh i pari dhe i fundit ne jet dhe do te dua gjithmon per mua me nuk ak ardhmeri perves se kaluares time sepse aty te kam ty dhe do jetoj me ato fjal te embla qe mi tha dikur dhe kurr nuk do lejoj dikush ti fshi ato puthjet e tua qe mi dhurove per her te fundit dhe at perqafim qe me shtrengove fort dhe ike te dua dhe do te dua gjithmon deri sa te vdes o bebi im

Per shoqen time disa fjal te zemres saj...

C'do dit ishte monotoni
C'do nat me ngjallte neveri
e ndjeja veten ne gjithqka te huaj
C'do gje ebukur qe shihja me bente te vuaj.
ishin qastet me te veshtira te jetes time
kur dashurin ma rrembeu nje hije
ishte nje hije e zez qe sot me kujtohet
qe asnjeher ne jet sdo te harrohet,
na ndan male e dete me mijra kilometra,
jetonim me endrrimet e kujtimet e vjetra,
ti me kujtoje c'do nat nga qelia,
e mua me mbyste vaji e vetmia,
shihja driten me sy c'do dit,
por syt mi vriste ac fort kjo drit,
sepse ti zemer jetoje ne erresir,
nuk mund te te thoja me fjal naten emir,
vetem te mbaja thell ne krahror,
e digjesha se ti kishe te ftoft,
jetoje me mall per mua dhe djalin,
qe ishte vetem 3muaj ne ket jet,
enderroje duke qar enderroje duke qesh,
enderroje se si duket tash,
enderroje se te ngjan ty apo mua,
enderroje zerin etij,kur naten qante aq shum
enderroje kohen kur embaja ne krah un,
te djegi malli per ne dy,e smund te bertisje me me than ne sy,
ndihesha si zogu i vetmuar,
kur shtegetoj te tjeret e at e zer dimri...
ditet kalonin,javet iknin,muajt vinin e shkonin,vitet shtoheshin...
merzia kishte arritur kulmin zemer paty,
malli me dogji ekjo vetmi,
djali zemer ka ren ne shtrat,
sdi a do te ket jet te gjat,
gati sa me vdiq ne duar,
ne pr duke derguar,
po tani kaluan gati nje vit nga kjo,
sepse nje vit iplot ishte
qe semurej shpesh shum,
por dha ZOTI zmori te shtrejten nga un,
zemer sa shum te ngjan ty,
mallin tand ma qon ne qdo aspekt,
e per ty zemer ka mat madhin rrespekt,
i flas qdo nat per ty,
e me pyet per gjithqka,
edin sa shum qe ka mall me te pa,
por djali te esht rrit, eshte nje trim,me jep forcen mat madhe brenda shpirtit tim,
ka mbushur 5 vite eshte shum i zgjuar,luan vallen eburrav per mrekulli,
luan ashtu me merak sikurse ti.
por plaget spo sherohen dot,
zemer paty gjithqka eshte e kot,
me jep shpres djali qe po rritet,
po jetoj me ty ne zemer epo ikin vitet,
lumturin e rinis na morri era,
paty nuk vjen pranvera as nuk po vjen vera,
duke prit jam,qdo dit zgjohem me shpores,deshti ZOTI te me gezoj nje dit ne mengjes,
kur te thirrem ne tel per tbiseduar,
zani yt dridhej emua kto duar,
qe menxi mbaja at tel.. ne dor,
kur me the se neser nisem per Kosov,
sdija te bertisja apo me para te qaj,
se lotet ma rrembyen ndjenjen e gezimit,
kjo ishte nje dit e lumtur e jetes,jo e hidherimit,
Dhe nata po bie ngadal,
te te shoh un dhe djali kemi shum mall,
tani nisemi qe te presim ne aeroport,
sdi aka njeri me te lumtur se ne sot,
dhe tani po presim ketu qe te zbresesh ti,
ende kund nuk shihesh,
djali dridhej i teri...dhe pret qe ti te viesh,
leshoiii nje ze...ngadal
BAB BAB.................
ishte emocion i vertet.kur djali nga qafa sdonte me ju hek,
perqafoi me dy duar i fort ishte duke qendruar,
emua lotet me filluan,
duke heshtur e perqafuar,
dhe ne shtepi nga prehri sju largonte djali,
sa shum oh ZOT nakishte marr malli,
pas disa muajsh shikonim fotografit ,
kur djali rritej per qdo dit,
tani jetojm si dikur,
kur thurrem ardhemrin ton si gur,
tani djali im ka nje vella dhe nje moter,
eshte shtuar familja ne kete voter,
tani bilbili kendon me ze te lart,se tash rrezon nje drit e art
lumturia jehoft gjithkund ne bot
por pritja ehste gjithqka..
durimi sjell fryte te embla... faleminderit per rrepsekt...


U ula pran dritares e po qaj me lot sa shum te deshta po tash ka marr fund...Ishte ajo mbremje,mbremje me shum yje te thash lamtumir me zemer te thyer...Te dua shum sdi sa me beson po zemra nuk duronte pa ti thene ato fjal.U pendova shum po tash me u be von ti terhoq fjalt e mija ndenjat sme lejojn.Dua te kthehesh te jesh prap me mua te bisedojm siq biseduam...Te bisedojm si shok zemra po duron,se deshiron te tregoj sa shum te don...Te jemi ne lidhje prinderit ste lejojn,per ket asyje zgjedha ti japim fund lidhje per nje kohe...Dua te kthehem mbrapa falje te kerkoj,po ne zemer po me therr fjala "SHOK"....Te Dua Pergjithmon

ti je gjithqka ne jeten time koha do te ndryshoj prandaj dua qe ty te te kem prane deshiroj ti ndaloj fjalet e njerzve qe flasin keq per ne mendoj se askush nuk do ta ze vendin tim ne zemren tende me kujtohen te gjitha qastet e lumtura qe kaluam se bashku sdo ta harroj kurr kur me the ti je gjithqka ne jeten time tani gjith diten skaa rendesi se qfar bej gjith menja ime eshte e perqendruar tek ty ndaj zemer te lutem besom se dashurija qe ndjej per ty eshte e vertete dhe per asgje nbot sdo te isha ne gjendje te te lendoj te dua dhe do te dua gjithmone...still everythink i whant its ...

Je jeta im
Keshtu me thoje perderisa ndertuam keshtjellen ton te dashuris,keshtu me more shpirtin tim po vall ku je ne ket nat? a thua te mungoj sic ti me mungon mua?a thua vuan siq po vuaj un a thua nxjerr lot te nxeht qe e djegin shirtin tim.u ndam u shduk u shemb ajo keshtjell e dashuris per nje gje e humbe ate por te ishte dashuri e vertet zdokishe lejuar dot. nuk pendohem kurr se isha e jotja nuk pendohem kurr qe te dhash gjdo gje te par sepse ndoshta kurr sta shpreha se sa fort te kam dasht po te desha me te vertet te desha te dua dhe gjithmon do te dua. ike ne nje dit plot diell e din qe me vete more shpirtin,zemren dhe jeten tim a din qe nga ajo koh per mua jeta mori fund?me digjet ky shpirt se pse nuk te tregova e ste deshmova se te dua shumme digjet ky shpirt pse se more gjen me te vlefshme nga un. Ike ngadal duke i pa lotet ne sy e mi e duke mos menduar se mi len ne vendin tend ato lot qe me jan ber shok i vertet ne ditet e sotme.ato puthje qe i le per her te fundit ai perqafim i ngroht zdo zhdukn kurr nga un se nuk do lejoj te heq diksh tjeter at arom at ngrohtesi kurr ne jet te kam premtuar do jesh i pari e i fndit .. per ty jeta vazhdon bebi im te uroj lumturin te uroj te behesh prind te arrish gjithqka qe doje por do te pys leket dashurin a mund ta blejn?? te dua shum shum shum shum sa iden se ke je jeta im tashi po te them un edhe pse eshte von por ne dashuri kurr von nuk eshte je bebi im jeta im je gjithqk qe kam te dua.


JE JETA IM
A thua ne ket nat te mungoj a thua je ne krahet e dikujt tjeter duke u shkri perderisa un vuaj e qaj e mungesen tende e kam mbi nivel.Me par me thoje JE JETA im tashi me thua pranoje ndarjen. A thua per nej gje te vogel mund te prishet nje pallat dashurie qe ndertuam a thua aq vlejta per ty? KE menduar ndojher se sa fort te kam dasht un e mendon se jeta im ka ndaluar qe kur u nise per ne rrugen e ndarjes kur more me vete nje jet,nje shpirt,nje zemer kur ne at qast me le dhurat unazen e lotet edhe ike apo zdo te pranosh.Te dash cdo gje te par ishe i pari te premtova se do jesh i pari dhe i fundit puthjen tende te fundit zdua askush ta fshi ne jet sepse dua te ngelet me aromen tende sepse te kam gjen me te vlefshem ne jet.Do e pranoj jeten pa ty edhe pse zemra ime do vdes zdo ket as shpres per te jetu.Dua qe te me falesh por e di qe nuk e ben dot por dua te dish se nje shpirt nje zemer gjithmon do te vuajn e do qajn per ty a kurse ty te uroj fat te jesh me i lumturi te behesh prind qe me mua kurr zdo e kishe arrit TE DUA SHUM BEBI IM do te dua per jet do jesh ne zemren time i mbuluar me gjak por mos ki frig do kesh ngrohtesin e ter dashuris sim me fal qe ste thash kurr se sa shum TE DUA je "Jeta im" .Me ket fjal e filloj dhimbjen tim sepse ishte fjala qe me thoje cdo nat cdo dit e cdo minut.Por nuk arrite kurr ta kuptosh se ti per mua ke qen edhe me teper ke qen i vetmi ke qen i pari dhe do jesh i FUNDIT.Pendohem per gjdo gje sepse e shof qe ti paske qen arsyja ime e vetme per te jetuar me ktheve ne jet kur jeta im nuk kishte kuptim me bere te ndjej qe do kem femin tend me bere te gjall me bere te njoh driten e te shijoj jeten. Mallkoj veten se kurr nuk ta shpreha se sa shum te desha e sa shum te du e do te dua sa te kam jeten.Falja nuk ekziston ne TY dhe se me nuk ekziston YOU AND ME jemi te ndar por nuk mundem dot ta pranoj se ste kam me se ke rrug tjeter te jetes por rruga ime e jetes tim eshte emri yt dhe do ngel e do jetoj ne te kaluaren e kaluara ime eshte ardhemri deri ne vdekjen tim e di qe edhe po tet kerkoj falje sdo em falesh kurr por dua ta kuptosh se vertet te dua se edhe pse ste kam jetoj me ty dhe se do jesh fryma ime e fundit buzet kurr zdoi fal dikujt tjeter se zdua dot ti fshi dua ashtu te mebetn krahet e tu ende i enderroj se ne ato gjeta qetesi aty me zinte gjumi aty leht me thoje TE DUA . Tshi te them un ty te dua shum vetem kto lot qe me rrjedhin ky shpirt e kjo zemer e din se sa shum po vuaj Jeta Vazhdon por vetem per ty jo per mua per mua u ndal ora qe kur more rrugen per ne largesi ska me JET per mua te dish qe i more ngadal pa e ditur se ne vete ke nje jet te nje femre qe te do shum.Meriton jesh i lumtur meriton gjith te mirat e Zotit ti uroj em shpirt. TE KAM BEBIN TIM

sote kjo dite e nxehet zemren ma pervlon
lur e di qe tash me tjetren po shkon
dikur as dita as nata sna kan nda tash me tjetren ti ec krah per krah
pse e puthe ne buze kur mua me sheh
dhe kur te kaloj behesh se sme njeh
po i kujtoj ditet ne kur ishim bashke
po i kujtoj fjalet TE DUA kur te thash!!
si mune i dashur aq lehte mem braktis
si munde mem than me tjtren kam nis
sdi qa te tham veq zoti te rujte
ehh zoti zmeren tende mos e e bafte me vujte??? TE DUA JETONZemer..a e di qe,fryma po me mbaron,nuk di si te jetoj pa ty,kerkoj frymen tende,me jep fryme te jetoj e shpirin ta qetesoj...megjithese ti je larg meje..jeta vazhdon ashtu,e heshtur nen pluhurin e hareses,si gjurmet e lena ne debore nga hapat e tu te vegjel,qe dikur ishin te pa fund e te shpejte,por floket e debores po fillojne ngadale dhe une po i numeroj nje e nga nje,kam frike mos mbulojne hapat e tu dhe humbas rugen per te te gjetur..me mungon fryma jote,me mungojne syt e tu te zi,do te vi e dashur me beso,sepse do te jete jeta dhe jo vdekja ajo qe zdo te njoh kufinjte e kohes kur une do te jem me ty

Mere Zemren Time Dhe Me Te Jeto Ather Do Ta Dish Ky Shpirt Sa Te Do Nese Ti Nuk Vjen Mos Me Lër Te Pres Merre Jeten Time Dhe Me Le Te Vdes...!!!! Merri Syt E Mi Dhe MeTta Shiko Ateher Do Ta Dish Se Moti Te Njoh...!!!!!Të dua më beso Të prita mos harro Tgjitha per ty i lash po ku je ti tash Psë me le kaq shumë të vuaj?pse po shkon të një i huaj Kur e ke njeriun që te don dhe vetem per ty po mendon Ti mendon kështu është më mirë por jo kështu është me vështirë mos e gënje vetëvetën mos na shkatërro jetën Kthehu tek unë ende jam këtu në një skaj të botes jam tu jetu Po të presme mall unë ty që të kthehesh përseri Mos humbë koh mos u mashtro askushë në botë si unë nuk të do Të lutëm këtë mos Harrooo!!!!!
Fol... 

Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere.. 
Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume , me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote.. 
Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume.. 
Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh.. 
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime.. 
E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani??? 
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty.. 
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume.. 
Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone.. 
Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..sepse asnjeher nuk me ke besuar!! 
Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire...
Ti nuk mund te Urresh.... 

Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua... 
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten. 
Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj. 
Te dhashe zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende. 
Te solla prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e te veshtira. 
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe pse do te me harrosh nuk mundesh sepse un jam gjithmon me ty jashte dhe brenda teje. 
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam Brenda teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende. 
Sa here qe ti me kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me ty.... 
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti tani po qan kurse un jo.Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu mbaj gjithcka Brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh. 
Linda per te te bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto momente po qan,po Brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty. 
Te jesh e bindur per dicka:::: 
JE PJESA ME E BUKUR E JETES TIME,ndersa un personazhi negativ i librit tend...
Një dhimbje në zemer e papërshkruar për dashurinë është një vuatje në ëndërr.Të këndshem 
i shoh sytë e tu,e ndjej erën 
tënde të ëmbël,mendoj si të kam pranë,por ti je shumë larg.Zgjohem natën dhe dua të t;i 
puth buzët e tua,por ty nuk të 
kam këtu,e shikoj numrin tënd të telefonit,mesazhet tua,buzqeshi dhe loti më pikon nga 
malli për ty.Pyes vetveten;Athua,a
mendon I....im për mua?!Ta dhurova zemrën edhe pse kemi shumë kilometra ndërmjet nesh.
Fjalën ''Të dua''gjithëmonë e
mbaj në zemër.

Nate pa ty ... 


Disa pika te vogla shiu, filluan te binin nga qielli i cili qe mbuluar me re te 
zeza e te dendura. Megithese ndodhesha vetem pak minuta larg,nga kursi i 
"Parukerise"qe po ndiqja i shpejtova hapat aq shume, saqe edhe vete u habita, ku u gjenda perpara shtepise se nenes per nje periudhe fare te shkurter kohore dhe pa u lagur aspak nga shiu qe tashme ishte kthyer ne nje rrebesh te vertete! Hapa deren me shpejtesi dhe u futa brenda. Ne menyre te pavetedijeshme, u drejtova per ne dhomen e pritjes, e cila shume shpejte me beri nervoze me qetesine e saj te madhe! Bera nje rrotullim 360 grade, eca disa hapa perpara dhe pastaj u ktheva ne te majte, ku nisa te ngjisja shkallet e mermerta, te cilat te cojne ne katin e dyte te shtepise, kat ne te cilin ndodhej edhe dhoma ime personale. Pasi u sigurova mire qe e kisha vendosur doren mbi dorezen e deres, e shtypa poshte me lehtesi dhe dera u hap ne caste. Ne fillim, hezitova qe te futesha brenda menjehere, pasi i`u frikesova faktit, se mos me perseritej e njejta skene, ashtu si ne dhomen e pritjes! Pasi i hodha shpejte e shpejte nje sy perreth, aty nga pragu i deres ku isha, e mora me mend qe nuk do te behesha nervoze, po te futesha ne brendesine e asaj dhome.Me ngadale fillova te hiqja , ato rrobet qe kisha veshur per ne kurs dhe fillova te vishja ate kostumin me arush qe e kisha vene mbi karrige.Shkova dhe u shtriva ne ate kervatin tek , qe ndonjeher mendoja ah...sikur te ishte dopjo do ndihesha me lirshme!

Me duar te lidhura pas qafes, ngrita koken larte dhe syte menjehere me vajten tek fotografia jote qe ndodhet e varur ne mure qe prej dites, kur ma dhurove mua kete fotografi qe ta mbaja si kujtim nga ti. Ashtu me sy te fiksuar ne brendesine e asaj fotoje, mendja nisi fluturimin e saj te pakontrolluar, per te rikthyer ne kujtese lumturine e atyre neteve te paharruara, qe kaloja dikur me ty! Teksa veshtroja tiparet e tua te bukura ne ate foto, zemra e plagosur i shtonte akoma edhe me shume rrahjet e saj dhe kerkonte qe te te kishte prane me c'do kusht! Mire, por per fat te keq, kjo ishte nje deshire e paplotesueshme, pasi ti u largove nga une , pa me dhene asnje shpjegim! Isha e gatsheme te jepja c'do gje te shtrenjte qe i perkiste jetes sime, vetem qe te me ktheheshe ti perseri dhe te me shuaje flaken e atij zjarri te madh qe po me pervelonte ne shpirte! E pangopur nga veshtrimi i asaj fotografie ne mure, nga komedina e vogel perkrah krevatit, nxorra nje album te madh, te mbushur me fotografi qe i kishim bere sebashku, neper vende dhe stine te ndryshme, prej nga dita qe ishim njohur.Pasi i veshtrova me vemendje te gjitha fotografite dhe vura re se perseri zjarri i mallit per ty, nuk po me shuhej, vendosa te dilja serish nga shtepia dhe te ikja ne nje ambient te zhurmeshem, me qellim qe te lehtesohesha sadopak nga mendimet e pareshtura dhe nga malli i madh qe ndjeja sot, ne kete dreke te heshtur per ty i dashur!Me mendje ashtu si te trazuar, dola nga shtepia dhe akoma pa e pasur te qarte, se per ku po shkoja, nisa te ecja neper rrugicen e vogel permes lagjes, e cila sot po me dukej me e pafund se kurre! Shume shpejte kembet me cuan tek "Parukeria" aty prane, ku pothuajse isha e pranishme c'do dite. Ndaj vendosa te mos futesha brenda, per te vetmen arsye qe te gjithe me njihnin dhe une sot nuk isha ne gjendje qe te beja biseda te ndryshme,ose te merresha me ndonje kok klienti sikurse ditet e tjera! U largova nga aty dhe ika ne ne barin tone " Bar Iris ", ku shkonim shume shpesh, saqe ndonjeher i thoshim njeri-tjetrit qe e kemi bere si shtepine tone. Hyra brenda dhe shkova e zura vend, ne njeren nga tavolinat e fundit, ku edhe rrezja e neoneve ndricues perreth, nuk arrinte te depertonte plotesishte!Sapo isha ulur, dhe akoma pa e vendosur se cfare do te porosisja per te pire, trupi i gjate i nje kamarieri me kemishe te bardhe dhe pantallona te zeza,me pyeti: 
- Me se mundemi t'ju sherbejme? - Nje kafe, iu pergjigja e ndersa syte veshtronin makinat qe kalonin rruges dhe njerezit e shumte qe shkembeheshin me njeri tejtrin, nepermes parmakeve te dritares qe kisha perbri. Ajo rruge, me detyronte qe te humbisja thelle e me thelle ne humnerat e fafundeme te mendimeve qe sot po me nderlikoheshin, ne menyra nga me te ndryshmet! Tavolinat e tjera perreth, ishin te mbushura me kliente te tjere qe ndryshe nga une, bisedonin dhe qeshnin me njeri - tjetrin plot gaz e hare.Degjoja shume zera te ndryshem dhe te panjohur per mua, por ngaqe nuk interesohesha se perse benin fjale, me dukeshin si te vdekur dhe se vetem jehona u kishte ngelur nga pas! Me gishtat, si te  ngrire mbertheja filxhanin e kafese qe me kishte sherbyer kamarieri dhe e rrotulloja nxitimthi, here pas here! Ashtu e vetmuar e ne gjendje depresionante, mendova te ngrihesha por nuk ngrihesha dot. E ndersa ti, mund te ishe diku me shoket e tu duke u kenaqur si gjithmon, e une vuaja me shume dhembje e vetmuar, mungesen tende qe po me torturonte aq shume ate dite, qe ty nuk te kisha prane vetes time!!Me shpirte e mendje te lodhur e te trazuar pa mase, nga kujtime te shumta te diteve te kaluara dhe me qepallat e syve, te renduara nga merzitja sot rrekelleja furishem sebashku me filxhanin e kafese, dhimbjen dhe mallin qe kisha ne shpirte, ate nate per ty !!!...