Sunday, 2020-07-12, 3:57 AM
Welcome Guest | RSS
Main | Mjeksi | Sign Up | Login
Site menu
Hyr
Kalendari
«  July 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Arkiva
Vizitoret onlin
Afrim Muqiqi ti po
Thor.The.Dark.Worl
Ne PUNIM
Vota Juaj
Rate my site
Total of answers: 40
Komenti juaj
HTML Comment Box is loading comments...
Ora Digitale
Radio Fontana
Pershendetjet
Mir se vini ne web Faqen ton www.cerrca.at.ua ne ket web mund te kerkoni programe muzika mp3 diqka rreth dashuris poezi tve online softwer hardwer software Filma me Titrat shqip rreth fes islmae rreth nesh po ashtu munde te kuptoni edhe me shum me teknologjin e findit qe qdo dit e me shum esht duke u avancuar e shkum qka tjeter ju faliminderit per Viziten tuaj me respket nga Stafi cerrca.at.ua
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Vizitoret
FB,TW
Block content
...
Computer Service Jetoni
Chat
Valuta
Computer Service Jetoni

Vitamina C pa aktivitet fizik është e padobishme

Vitamina C pa aktivitet fizik është e padobishme

Shkurt 2013 Një grup ekspertësh finlandez në lëmin e shëndetësisë kanë arritur të zbulojnë se konsumimi i vitaminës C mund të jetë parandaluese e ftohjes por vetëm nëse paraprakisht ju ushtroni . Studiuesit finlandez nga universiteti i Helsinkit në përbërjen e vitaminës C kanë arritur të zbulojnë përbërje të perimeve dhe frutave të tilla si portokalli ,luleshtrydhja dhe kivi. Studimi është bërë tek…

Studim, të qenurit mëngjarash, gjinia jo faktor

Studim, të qenurit mëngjarash, gjinia jo faktor

Përdorimi i dorës së majtë apo të qenit mëngjarash sot, ende nuk është e lehtë dhe shkenca ka vërtet punë për t’i dhënë shpjegimin e drejtë dukurisë. Por në një kohë që besohet se mëngjarashët kanë tendencë të jenë meshkuj, një studim i kryer së fundmi në tre shkolla të mesme të Tiranës "Qemal Stafa”, "Sinan Tafaj” dhe "Sami Frasheri”,…

Njerëzit me mbipeshë, më të shëndetshëm se të dobëtit

Njerëzit me mbipeshë, më të shëndetshëm se të dobëtit

Shkurt 2013 Një studim që sugjeron se mbipesha mund të çojë në një jetë më të gjatë ka shkaktuar polemika në mesin e ekspertëve shëndetësor. Një studim i bërë së fundi nga disa shkencëtar amerikan ka ngritur debate dhe polemika të shumta brenda komunitetit të shkencëtareve në botë. Hulumtimi i bërë në Gazetën e shoqatës mjekësore amerikane sugjeroi se mbipesha në shumicën…

Epilepsia mund të parandalohet në shtatzëni

Epilepsia mund të parandalohet në shtatzëni

Epilepsia është një nga problemet kryesore neurologjike që shfaqet te fëmijët, ndërkohë që në 5 për qind të rasteve krizat provokohen nga temperatura. Kjo sipas neuropediatrit dhe specialistit të elektroencefalografisë, Artan Haruni, i cili shprehet se një nga mënyrat më të mira për parandalimin e saj janë kontrollet e shpeshta gjatë shtatzënisë. Në këtë intervistë dhënë për "Gazeta Shqiptare”, Haruni…

Tri mënyra të parandalimit të sulmeve të zemrës

Tri mënyra të parandalimit të sulmeve të zemrës

Shkurt 2013 Mjekësia alternative jo rrallë ka pasur efektin e vet në shërimin e shumë sëmundjeve, së këndejmi miliona njerëz në botë zgjedhin këtë mënyrë për luftimin e sëmundjeve të tyre. Një studim i bërë nga shkencëtarët amerikanë për parandalimin e sëmundjeve të zemrës ka ardhur në përfundim së të menduarit pozitiv pakëson rrezikun e paraqitjes ose parandalimin e sëmundjeve të…

Të lumturit në martesë shëndoshen më shumë

Të lumturit në martesë shëndoshen më shumë

SHBA- Një studim i ri tregon se personat të cilët janë të lumtur në martesë kanë më shumë shanse që me kalimin e kohës të shtojnë në peshë. Ekipi nga universiteti ‘Southem Methodist’, në Dallas, gjatë katër viteve ka ndjekur 169 çifte, të cilët sapo ishin martuar. Në atë periudhë është matur pesha e tyre dhe në mënyrë periodike janë pyetur…

Supermarketet franceze heqin produktet me ‘mish kali’

Supermarketet franceze heqin produktet me ‘mish kali’

Paris, 10.02.2013 Gjashtë rrjete të supermarketeve franceze kanë tërhequr lazanjën dhe ushqime tjera të gatshme pas testimeve në Britani që treguan se në vend të mishit të pastër të viçit ato përmbanin mish kali, raporton radioja franceze France Info. Supermarketet Auchan, Casino, Carrefour, Cora, Monoprix dhe Picard I kanë tërhequr të gjitha lazanjet dhe ushqimet tjera që përmbajnë mish nga…

Nëntë vjeçarja sterilizohet nga doktorët…

Nëntë vjeçarja sterilizohet nga doktorët…

Meksikë, 09 shkurt 2013 Nëntë vjeçarja meksikane që solli në jetë një vajzë nuk do të mund të bëhet nënë edhe një herë. Kjo për shkakun se doktorët që kanë asistuar në lindje, kundër dëshirës së saj, e kanë bërë atë sterile.Fëmija i saj është dhënë për birësim pa lejen e saj ndërkaq ajo e…

Page 1 of 4812345...102030...Last »