Sunday, 2020-07-12, 3:29 AM
Welcome Guest | RSS
Main | Me shum | Sign Up | Login
Site menu
Hyr
Kalendari
«  July 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Arkiva
Vizitoret onlin
Afrim Muqiqi ti po
Thor.The.Dark.Worl
Ne PUNIM
Vota Juaj
Rate my site
Total of answers: 40
Komenti juaj
HTML Comment Box is loading comments...
Ora Digitale
Radio Fontana
Pershendetjet
Mir se vini ne web Faqen ton www.cerrca.at.ua ne ket web mund te kerkoni programe muzika mp3 diqka rreth dashuris poezi tve online softwer hardwer software Filma me Titrat shqip rreth fes islmae rreth nesh po ashtu munde te kuptoni edhe me shum me teknologjin e findit qe qdo dit e me shum esht duke u avancuar e shkum qka tjeter ju faliminderit per Viziten tuaj me respket nga Stafi cerrca.at.ua
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Vizitoret
FB,TW
Block content
...
Computer Service Jetoni
Chat
Valuta
Computer Service Jetoni

EkonomiKronika e Zeze
Veturat e vjetra ndotin ambientin

Veturat e vjetra ndotin ambientin

Gjatë vitit të kaluar në Kosovë janë importuar 20,613 vetura të vjetra deri në 13 vjet, thonë zyrtarë të Doganave të Kosovës. Në anën tjetër, ekspertë të ambientit shprehin shqetësimin se lejimi i hyrjes se veturave të përdorura, ka ndikuar në masë të madhe në ndotjen e ambientit.

EULEX-i donacion 20 vetuar për ATK-në

EULEX-i donacion 20 vetuar për ATK-në

Misioni i EULEX-it, ka vazhduar të mbështes edhe më tutje Administratën Tatimore të Kosovës (ATK) me një donacion prej 20 veturave të dhuruara. Tipi i këtyre veturave është Golf 4.

Kuvendi do të debatojë për faturat e KEK-ut

Kërkesave për hetim parlamentarë të grupit të qytetarëve të cilët kanë protestuar kundër faturave të energjisë elektrike të muajit janar, u është përgjigjur Grupi Parlamentarë i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Humb jetën një 23 vjeçar

Kujtim Ferizi, 23 vjeçar nga Tërnafci i Skënderajt ka humbur jetën të dielën mbrëma pasi ka rënë nga ballkoni i katit të katërt të një banese në Skenderaj.

Treni godet një 90 vjeçar

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë orëve të fundit kanë ndodhur disa aksidente, ku si pasojë janë lënduar disa persona. Njëri ndër ta është edhe një 90 vjeçar nga fshati Baicë, i cili derisa ishte duke kaluar hekurudhën është goditur nga treni dhe ka pësuar lëndime trupore.

Kushërinjtë plagosin me mjete të forta 32-vjeçarin

Kushërinjtë plagosin me mjete të forta 32-vjeçarin

Një ngjare e rëndë ka ndodhur në Mallakastër, ku një 32-vjeçar është pasosur rëndë me mjete të forta nga kushërinjtë e tij.

Shendetesi


Teknologjitelegrafi reklama

Apple iWatch, vjen kah fundi i vitit?

Sipas raporteve të shumta mediale thuhet se Apple do të prezantojë disa pajisje të reja brenda vitit, dhe njëra ndër më të famshmet me siguri se do të jetë ora e saj e mençur, iWatch, e cila do t’i shtohet listës së pajisjeeve tashmë shumë të njohura të kompanisë si iPhone, iPad dhe iPod Touch.

Microsoft përgatit versionin e ri të Windows Phone?

Microsoft përgatit versionin e ri të Windows Phone?

Versioni i ri i sistemit operativ Windows Phone mund të paraqitet deri në fund të vitit. Të paktën kështu thuhet sipas disa burimeve jo-zyrtare, të cilat i referohen një postimi të ri për punë në Microsoft, përmes të cilit kompania kërkon një inxhinier të ri për testimin e aplikacioneve.

Polaroid do të prodhojë kamerën e Instgram

Polaroid do të prodhojë kamerën e Instgram

Shumica prej nesh me siguri se kanë parë disa koncepte të kamerave të bazuara në logon e Instagram, njëra prej të cilave ishte dizajnuar nga Socialmatic, e cila tani ka njoftuar se ka hyrë në partneritet me prodhuesin e famshëm të kamerave, Polaroid për ta bërë të mundur një kamerë të tillë.