Thursday, 2020-02-27, 10:27 PM
Welcome Guest | RSS
Main | Publisher | Sign Up | Login
Site menu
Hyr
Section categories
My articles [1]
Vizitoret onlin
Afrim Muqiqi ti po
Thor.The.Dark.Worl
Ne PUNIM
Vota Juaj
Rate my site
Total of answers: 40
Komenti juaj
HTML Comment Box is loading comments...
Ora Digitale
Radio Fontana
Pershendetjet
Mir se vini ne web Faqen ton www.cerrca.at.ua ne ket web mund te kerkoni programe muzika mp3 diqka rreth dashuris poezi tve online softwer hardwer software Filma me Titrat shqip rreth fes islmae rreth nesh po ashtu munde te kuptoni edhe me shum me teknologjin e findit qe qdo dit e me shum esht duke u avancuar e shkum qka tjeter ju faliminderit per Viziten tuaj me respket nga Stafi cerrca.at.ua
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Vizitoret
FB,TW
Block content
...
Computer Service Jetoni
Chat
Valuta
Computer Service Jetoni
Main » Articles

Total entries in catalog: 1
Shown entries: 1-1

Facebook, ishte cak i sulmeve të hakerëve, por shpëtoi!Në njoftimin e saj të rregullt për siguri, rrjeti social Facebook e ka pranuar se gjatë muajit të kaluar punëtorët e saj kishin instaluar një virus në laptopët e tyre, dhe me këtë, faqja ishte sulmuar nga hakerët.

Facebook e ka quajtur sulmin "të sofistikuar”, ndërsa thotë se asnjë e dhënë e përdoruesve të saj nuk është komprometuar.  

Rrjeti social e ka identifikuar sulmin si eksploatim i softuerit Java të njohur si "dita zero”, i cili i ka tejkaluar qasjet e sigurisë së punëtorëve dhe ka instaluar softuerin e dëmshëm në pajisjet kompjuterike. 

Oracle, e cila e menaxhon softuerin Java është alarmuar për këtë dobësi, dhe e njëjta menjëherë e ka lëshuar një version të ri të softuerit të saj për ta eliminuar problemin, ka njoftuar Facebook në postimin e saj zyrtar.  

Edhe pse e ka prnuar problemin, vetëm pas disa kohësh që ai ka ndodhur, Facrbook synon t’i sigurojë përdoruesit se informatat e tyre personale nuk kanë kaluar tek hakerët. / cerrcaMy articles | Views: 391 | Added by: zeshkani | Date: 2013-02-16 | Comments (0)